Zajímavosti o Rubínech

Patří k nejdražším drahokamům na světě – Rubíny jsou spolu s diamanty nejdražšími drahými kameny na světě. Záleží pochopitelně na jejich ryzosti, protože některé z nich pořídíte i za velmi nízkou cenu v běžných e-shopech.

Jsou nesmírně tvrdé – víte, že diamantem se řeže sklo? Rubínem by to možná šlo také, ovšem podstatné je, že pokud si zvolíte Rubín jako minerál pro šperk, budete mít jistotu, že se vám jen tak nepoškodí.
Rubín a celebrity – Rubínové šperky byly a jsou velmi oblíbené mezi některými celebritami. Věděli jste, že náhrdelník a náušnice velmi ráda oblékala ke své večerní toaletě Elizabeth Taylor? Anebo Natalie Portman či Gwyneth Palthrow?

Využití rubínu

Televize – Rubín se objevil i v názvu legendárního barevného televizoru Rubín Tesla Color 432, vyráběného za socialismu.
Znamení Lva – budete-li na pochybách, komu darovat rubínové náramky, zaměřte se i na znamení zvěrokruhu. Rubíny jsou velmi vhodné zvláště pro ohnivá znamení, zejména pro Lvy, kteří dovedou ocenit jejich výjimečnost. Ovšem pozor, abyste ve Lvech nepodporovali jejich pýchu či nadutost.
Královské znamení – v civilizacích, kde vládne moudrost a láska, je vždy králem ten, který tyto vlastnosti v sobě rozvinul nejvíce ze všech. Rubíny jsou symbolem královské moci, ovšem té pravé, založené na těchto hodnotách, nikoli na politických šarvátkách, lžích, podvodech, korupci a dalších projevech osobní slabosti.